Güncel

23 Eyl 2021

Danışmanlık firması AlixPartners, tahminine göre küresel otomobil sektöründe çip krizi kaynaklı ciro kaybı 210 milyar doları bulacak.

21 Eyl 2021

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), Merkez Bankası'nın kritik faiz kararı öncesinde yayımlanan son raporunda "Yüksek faiz inşaat sektörünü olumsuz etkiliyor" dedi.

21 Eyl 2021

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, hükümetin Avrupa ile yaptığı sığınmacı anlaşmasını "Kale Avrupası'nın sınır bekçiliği" olarak niteledi ve Türkiye'nin sığınmacılar için bir cazibe merkezi haline gelmesinin ilerleme hedeflerine aykırı olduğunu söyledi.

21 Eyl 2021

Kredi derecelendirme kuruluşu S&P Evergrande'nin borçlarını ödeyemeyeceği öngörüsünde bulundu.

20 Eyl 2021

Kılıçdaroğlu: "Erdoğan, küfür kıyameti bırak; birazcık cesaretin varsa, çık er meydanına. Seçimden ne zamana kadar kaçacaksın ki! Sen de biliyorsun" dedi.

20 Eyl 2021

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Kongre'nin federal borç limitini yükseltmesini isteyerek Amerika'nın tarihinde temerrüde düşmediğini söyledi. Kamuda harcamalar yapılmazsa finansal krizin ABD'yi zayıf bir ulus yapacağını söyledi. 

20 Eyl 2021

Çin cuma günü finansal sisteme 14 milyar dolarlık kısa vadeli nakit sürse de Evergrande borç riskinin yayılma endişesi Honhg Kong'u da vurdu!

20 Eyl 2021

Yapı Kredi sadece bir banka değil çevreyi düşünen bir kurum olduğunu da gösterdi. Yapı Kredi, Bank of America ile sürdürülebilirlik bağlantılı repo işlemi gerçekleştirdi.

20 Eyl 2021

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kanatlı sektörüne ilişkin yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

17 Eyl 2021

ABD Başkanı Joe Biden Perşembe günü Beyaz Saray’da yaptığı konuşmada, “Uzun süredir, bu ekonomi en üst gelir grubundakiler için harika işledi. Şimdi artık çalışan insanları tekrar ekonomiye katma zamanı” dedi.